Серум со 10% ниацинамид | Niacinamide Booster | 20 ml


Цена:
ден 2,090

Description

Одличниот сенаменски бустер.

Овој бустер со 10% ниацинамид (Б3) е полн со природни смирувачки својства кои активно делуваат на изедначување на тонот на кожата со тоа што за цел ги имаат исфрлањата и несовршеностите, црвените траги и иритираната кожа.

Формулата богата со хумектанти, збогатена со ниско-молекуларна хиалуронска киселина, пантенол и алантоин, обезбедува смирувачка хидратација без лепливо чувство.

Антиоксидантите и состојките кои ја надополнуваат кожата го прават овој производ must-have решение за сите типови на кожа.

Одличен за употреба на лицето и нежната околуочна регија, можете да го користите самостојно или пак да го помешате со најмногу 2 додатни SkinDivision бустери за да обезбедите оптимални резултати и да создадете моќен повеќенаменски производ.

Комплексен 10% ниацинамид бустер, помешан со природни смирувачки и супериорни хидратантни состојки.

Биолошки активна форма на витамин Б3 која има голем број придобивки кога станува збор за производи за нега на кожа.

Помага да се елиминира создавањето на темни дамки и нееднаков тон на кожата, намалува фини линии и брчки како и црвенила, иритации и сувост.
Ниско-молекуларната хиалуронска киселина пенетрира длабоко во слоевите на кожата и обезбедува долготрајна хидратација, зголемувајќи го волуменот на клетките за да го олесни затегнувачкиот и lifting ефектот.
Алантоин лек се користи за хидратација или третирање и спречување сува, груба, лушпеста кожа која се справува со чешање (на пр. осип од пелени, изгореници на кожата од терапија со радијација).
Пантенолот е есенцијална состојка за убава кожа.

Има природни навлажнувачки, смирувачки, заздравувачки и регенерирачки својства.
Не содржи алкохол.
Не содржи мириси.
Вегански.
Не содржи парабени.
Погоден за сите типови на кожа.
Хипоалерген.
Дерматолошки тестиран.
Неиритирачки.
Лесна формула.

Нанесете 3-4 капки директно на чисто лице.

Нежно тапкајте на кожата со врвовите од прстите до целосно апсорбирање, или помешајте со вашиот серум или крема за хидратација.

Може да се нанесе на околуочната регија, избегнувајќи го самото око.

Погодно и за дневна и за вечерна употреба.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed