Серум со растителни матични клетки против пигментации | Madara | 17.5ml


Цена:
ден 1,420

Description

Custom Actives е линија на природни сертифицирани, неверојатно богати козмецевтски активни адитиви, кои лесно се мешаат во вашите секојдневни креми за хидратација со цел да ги исполните вашите специфични потреби за нега на кожа.

Овој моќен концентрат содржи биотехнолошки добиени матични клетки од цвет од лалеманција.

Овие матични клетки помагаат да се зајакне отпорноста на стареење и УВ оштетување.

Поради неговите силни антиоксидантни и стимулирачки/регенерирачки активности, овој концентрат од матични клетки е особено корисен за колагенската матрица на кожата, пигментации, дамки и против стареење.

Индикации (наменето за) колагенската матрица на кожата, пигментации, по изложување на сонце, против стареење, моќен антиоксидант.

Погодно за вашето лице и тело.

Помешајте 1-3 капки во секојдневната крема/масло за хидратација на лице или тело.

Користете наутро и/или навечер.

Прекинете ја употребата во случај на иритација.

Само за надворешна употреба.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed