Серум со пептиди за секој тип кожа | Derma Collagen | 30 ml


Цена:
ден 2,640

Description

Формулиран со биотехнолошки добиени природни пептиди, микроалги и хиалуронска киселина, овој ултра-рафиниран серум помага да се стимулира синтезата на колаген за подобрена цврстина и еластицитет на кожата.

Ја надополнува кожата со есенцијални протеини и аминокиселини, зајакнувајќи ја вонклеточната матрица на кожата.

Лесната, иновативна текстура се впива во кожата, осигуривајќи траен комфор и ултра-кадифено чувство.

Развиена преку иновативна технологија, линијата Derma Collagen обезбедува исклучителна мазност и ултра-свиленкасто чувство, користејќи само природни, чисти и состојки прилагодени на кожата.

Нанесете на чиста кожа секое утро и навечер.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed