Серум со витамини за секој тип кожа | Beauty Shot | 10 ml


Цена:
ден 860

Description

Една капка во вашата омилена крема е ефективна како инјекција.

Овој уникатен витамински концентрат е богат со антиоксиданти и амино и масни киселини за да обезбеди моќно неутрализирање на слободните радикали.

Исто така, нуди заштита од фото-оксидативно оштетување на кожата од штетно УВ зрачење и го одржува тонот на кожата и текстурата.
Како вреден извор на антиоксиданти кои работат во одбрана на клеточната структура на кожата, маслото од сусам ја подмладува кожата оштетена од сонцето и ги измазнува брчките, додека високата содржина на витамин Е го поддржува формирањето на колаген.

Исклучително лесно и богато со амино и масни киселини, марула маслото е корисно за измазнување и омекнување на фините линии, спречување и одржување на кожата хидрирана и добро потхранета.

Брзо негува и ревитализира кожа исрцепена од фактори на животната средина и животниот стил.

Веднаш постигнат сјаен, младешки, изглед на негувана кожа.

Релаксирачки и смирувачки анти-стрес ефект.

Beauty Shots се високо концентрирани природни серуми за лицето. Кога се користат правилно подолг временски период, овие серуми докажано даваат извонредни резултати.

Протресете пред користење.

Капнете 1 капка во дел од вашата омилена крема.

Втријте ја меѓу прстите и нанесете на вашето лице.
Или, користете го самостојно втријувајќи го на вашето лице секоја вечер.
Користете го секоја вечер, не пократко од 14 дена за забележителни позитивни ефекти.

За побрзи резултати, користете 2 пати дневно, нанесувајќи директно на кожата.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed