Серум против флеки за комбинирана и масна кожа | Salicylic Rescue | 30 ml


Цена:
ден 1,720

Description

Овој природен, но моќен третман за кожа може да се користи за кожа склона на совршености на секоја возраст, како и за мрсна и комбинирана кожа за да се намали создавањето на себум и појавата на нафрлања, за да имате почиста кожа, заштитена од понатамошни нафрлања.

Кора од врба:

Природен извор на салицилна киселина кој помага да се подобри клеточниот промет и ексфолира без иритација, за мазен и здрав изглед на кожата.

Кората од врба најчесто не се препорачува за време на бременост.

Во овој производ е содржана во многу мала концентрација, но доколку сте загрижени, најдобро е да не го користите производот.

Амазонска мешавина од акаи и копаиба.

Докажано го намалува создавањето на себум и појавата на несовршености и отворени пори, оставајќи ја кожата чиста, смирена и матирана.

82.4% состојки од органско потекло, 100% состојки од природно потекло.

Нежно нанесете на чиста кожа наутро и навечер.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed