Серум за хидратација за секој тип кожа | Beauty Shot | 10 ml


Цена:
ден 860

Description

Овој биоактивен концентрат полн со олигофурцеларан сулфираниот полисахарид екстрахиран од алги и обезбедува на кожата континуиран излив на интензивна хидратација што трае цел ден.

Како полисахарид извлечен од алги, неговите заштитни ефекти на епидермисот помагаат во намалувањето на трансепидермална загуба на вода и ја штити функцијата на кожната бариера, истовремено одржувајќи ја кожата во оптимална состојба.

Исто така, познат како природен затегнувач на кожата, неговиот состав обезбедува лифтинг ефект, кој помага да се намали појавата на фини линии и брчки. Екстрактот од алги нуди потхранување и заштита поради неговата висока концентрација на хранливи материи и остатоци од минерални елементи.

Ги хидрира најдлабоките слоеви на кожата, смирува.

Длабоко ги хидрира површните и епидермичните слоеви, го запира стареењето.

Протресете пред користење.

Капнете 1 капка на дел од вашата омилена крема.

Втријте ја меѓу прстите и нанесете на вашето лице.
Или, користете го самостојно втријувајќи го на вашето лице секоја вечер.
Користете го секоја вечер, не пократко од 14 дена за забележителни позитивни ефекти.

За побрзи резултати, користете 2 пати дневно, нанесувајќи директно на кожата.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed