Серум за подмладување на секој тип кожа | Royal Caviar | 30 ml


Цена:
ден 1,430

Description

вој уникатен серум е богат со протеини и аминокиселини за кои што е заслужен екстрактот од Белуга Кавијар кој ефективно измазнува брчки и спречува виснување на кожата со тоа што ја зголемува присутноста на колаген.

Исто така има две големини на хиалуронска киселина која пенетрира длабоко хидрирајќи ја кожата и давајќи и затегнувачки ефект.

Екстрактот од исландски личи кој е вклучен во формулата е богат со антиоксидантни и антивоспалителни својства, кој исто така помага и да се одржи природниот тен на кожата.

По нанесувањето кожата изгледа освежено, сјае и е мека, и со текот на употребата се подобрува и текстурата на вашата кожа и фините линии и брчки се видливо намалени.

Црниот кавијар е богат со протеини, аминокиселини и витамини кои се есенцијални за кожата.

Поради својата моќ да ја врзе водата во пропорции 1000:1, хиалуронската киселина ја прави кожата еластична.

Врзаната вода е задржана како гел супстанца, спречувајќи кожата да се исуши.

Нискомолекуларната хиалуронска киселина пенетрира длабински во кожата, ефективно хидрирајќи ја и задржувајќи ја влажноста внатре.

Високомолекуларната хиалуронска киселина формира заштитен слој на површината на кожата и воедно ја затегнува.

Д-пантенолот ги затегнува порите, ја регенерира кожата и го подобрува метаболизмот на клетките.

Органската медуница ја измазнува кожата, има антивоспалителни и антисептични својства.

Листовите од органски зелен чај се моќен антиоксидант.

Тие ја зајакнуваат природната заштита на кожата од слободни радикали, ги зајакнуваат крвните садови и се богати со витамин Ц и Е.

Наутро и/или навечер, нанесете мала количина на чиста кожа.

Погоден за секојдневна употреба.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed