Серум за околу очи со лифтинг ефект | Re Gene | 15 ml


Цена:
ден 2,515

Description

Гравитацијата и промените поврзани со возраста видно се манифестираат како истенчување на кожата на подочниците, виснување на очните капаци и брчки. Овие знаци на стареење се првенствено предизвикани од намалување на колаген, еластин и хиалуронска киселина.

Затемнувањето на кожата на подочниците е зачестен проблем.

Очниот предел содржи крута мрежа на капилари.

Слабеењето на капиларите поврзано со возраста и истекувањето на крвни пигменти резултира со видлива хиперпигментација.

Овој раскошен, луксузно нежен серум, обезбедува интензивна грижа за најсложената кожа, откривајќи инстантно редефинирани и осветлени очни контури.

Хидроксипролинот го спречува губитокот на цврстината

EyeBright периокуларниот комплекс помага во одржување на оптпорот на капиларите, за да се спречи затемнување на подочниците и уморен изглед.

Лумино - минералите од природно потекло ја измазнуваат уморната кожа во сјајна за видливо посветол, посјаен и изглед со самодоверба.

Научно развиено, клинички тестирано, целосно природно.

Нанесете неколку капки на чиста кожа наутро и/или навечер.

Проследете со крема за очи.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed