Серум за намалување пори на масна кожа | Pumpkin & Honey | 30 ml


Цена:
ден 415

Description

Серум за лице формулиран со органско масло од тиква и мед.

Синергијата на неговите состојки обезбедува исхрана на кожата, придонесува за контрола на нејзината маснотија, го спречува создавањето на нечистотии во мрсната кожа и помага во минимизирање на порите.

Направено со 98% природни состојки.

Идеален за мрсна и нечиста кожа.

Со висококвалитетни масла.

Обезбедува балансирање и навлажнување на кожата.

99% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL.

На чиста и сува кожа нанесете мала количина од серумот и масирајте со врвовите на прстите.

Нанесете пред кремот за лице.

Користете наутро и навечер.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed