Серум за лице со 1% бакухиол | Bakuchiol | 30 ml


Цена:
ден 1,850

Description

Овој природен, клинички докажан серум со растителна алтернатива на ретинол која нуди ефективност и придобивки како ретинолот, со исклучок на непосакуваните ефекти на иритација, сензитивност и црвенило.

Дизајниран да помогне во промовирањето на помлад тен, овој лесен серум базиран на масло, ја носи нежната моќ на 1% Бакухиол, кој стимулира создавање на колаген и еластин, измазнувајќи го изгледот на фини линии и брчки.

За основа на овој серум го земавме нашиот квалитетен маслинов сквалан кој непосредно ја заклучува есенцијалната влажност, промовира еластицитет и ја поддржува самостојната природна заштитна бариера на кожата.

Зајакнат со витални антиоксиданти, рузмарин и витамин Е, плус природно добиен бисаболол за смирување на сензитивна кожа.

Овој неверојатно нежен серум може да се користи наутро и навечер и е погоден за сите кои не толерираат ретинол.

Нанесете 4-6 капки на чисто лице, врат и деколте.

Масирајте како третман кој не се измива.

Оставете да впие 2 минути, пред да прејдете на следниот чекор од вашата рутина.

Внимавајте кога нанесувате во пределот на очите, за да избегнете да влезе од производот во нив.

Користете наутро и навечер за најдобри резултати.

Искомбинирајте со вашиот омилен бустер и/или масло од SkinDivision.

 

Можеби би ве интересирало

Recently viewed