Серум за лице со хиалуронска киселина | Hyaluronic 200 | 30 ml


Цена:
ден 2,215

Description

Нашиот хиалуронски серум кој освојува награди содржи 200мг хиалуронска киселина по шише, која докажано ја хидрира кожата одвнатре и ги исполнува фините линии и брчки.

Нашата формула содржи и органска калинка за омекнување и заштита на кожата и има мирис на розина вода.

Хиалуронска киселина:

Ниско-молекуларната хиалуронска киселина која што ја користиме пенетрира длабоко во кожата и има поефективни хидрирачки својства, задржувајќи до 1000х поголема количина на вода од сопствената тежина.

Помага да се намалат брчки, да се подобри тонот на кожата и да се зголеми создавањето на колаген за да и помогне на кожата да изгледа посвежа.

Екстракт од калинка:

Користиме органска калинка бидејќи е богата со висока концентрација на елагична киселина.

Ова значи дека таа може да помогне со регулација на клеточниот промет и зајакнување на клеточните мембрани, што за возврат води кон лимитирање на загубата на вода и оштетување од слободните радикали.

35.68% состојки од органско потекло, 99.37% состојки од природно потекло.

Нежно нанесете на чисто лице и врат.

Проследете со крема за хидратација или друг Evolve третман.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed