Серум за лице против стареење на секој тип кожа | Peptide 360 | 30 ml


Цена:
ден 2,705

Description

Age Smarter природно се грижи за вашата кожа, во секоја фаза од животот, работејќи проактивно со телото, за да поддржи грациозно стареење.

Овој серум се справува не само со фините линии и брчки, туку и со дамките на старост, текстурата и волуменот.

Овој лесен серум можете да го користат сите типови на кожа, на било која возраст.

Оваа напредната формула содржи високо-ефективна, природна супер-храна која обезбедува сеопфатна заштита на кожата и подмладувачки придобивки кои вклучуваат подобрување на тонот на кожата, длабочината на брчките, текстурата и волуменот.

Инка-инчи пептиди:

Оваа супер-храна од Перу им помагала на античките Инки да живеат повеќе од 100 години.

Овие пептиди клинички докажано ја подобруваат цврстината на вашето лице, го намалуваат волуменот на брчките и ја измазнуваат кожата, реструктуирјќи ја со подобрување на дермалната густина.

Перуанска мака:

Со векови користена од перуанските племиња за подобрување на енергијата и истрајноста, маката стимулира клеточна обнова, намалување на изгледот на брчките и истовремено подобрување на волуменот и сјајот на кожата.

Какаи масло:

Добиено од семе од импресивното дрво од Амазон, ова масло содржи био-ретинол и линолеинска киселина, двете поддржувајќи ја заштитната бариера на кожата и помагајќи да се задржи влажност како резултат на тоа.

83.6% состојки од органско потекло, 99.9% состојки од природно потекло.

Нежно нанесете на чиста кожа наутро и навечер.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed