Серум за лице од арган | Precieux Argan | 30 ml


Цена:
ден 825

Description

Збогатен со арганово масло, овој серум ја зацврстува кожата и обезбедува непосреден затегнувачки ефект.

Вистински активатор на младоста, хиалуронската киселина ги подобрува еластицитетот и цврстината на кожата, истовремено обезбедувајќи заштита и хранење.

Овој серум има течна и лесна текстура.

Открива деликатен мирис со цветни и ориентални ноти.

Арганот е вистински концентрат на неспоредлива храна за кожата, сјајот на косата и здравјето на ноктите.

Овие есенцијални масни киселини овозможуваат борба против сувост и загуба на еластицитет, но и против факторите кои предизвикуваат појава на брчки.

Арагновото масло има високо ниво на витамин Е, еден од најмоќните природни антиоксиданти.

Нанесете наутро и/или навечер пред вашата крема, на чисто лице и врат.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed