Серум за затегнување зрела кожа | Boost Amino Fill 3D | 25 ml


Цена:
ден 1,610

Description

Овој висококонцентриран booster серум е формулиран со аминолипиди и биополимери од растително потекло кои прават непосреден механички лифтинг ефект на површината на кожата и поддржуваат создавање на колаген, таргетирајќи ги фините линии и брчки со што ја оставаат вашата кожа позатегната, помазна и помека.

Се препорачува употреба наутро или како припрема пред нанесување шминка.

Нанесете на чисто лице и врат наутро или непосредно пред да излезете, проследено со крема за хидратација.

Користете го бустерот како базен слој во рутината за нега на кожа за максимална ефективност.

За најдобри резултати, користете како курс третман од 10 ден, а потоа користете 2-3 пати неделно за да го поддржите ефектот.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed