Регенерирачки серум за секој тип кожа | Anti Ox Blueberry | 30 ml


Цена:
ден 495

Description

Овој обновувачки серум за лице е вистински спас за уморна кожа.

Ја продолжува младоста на кожата, ја енергизира, обновувајќи го нејзиниот тен и сјај.

Дивата боровница која расте во непогодните услови во Таига, содржи голема количина на вредни антиоксидантни антоцианини.

Боровницата е исто така богата со бета-каротен и Б витамини кои додаваат сјај, оставајќи ја кожата хидрирана и мазна.

Витаминот Ц го започнува процесот на обновување, пролонгирајќи ја младоста на кожата и обновувајќи го нејзиниот природен и здрав сјај.

Коензимот Q10 е моќен антиоксидант кој го стимулира производството на еластин, обновувајќи го еластицитетот и цврстината на кожата.

Нанесете мала количина на чисто, суво лице.

За најдобри резултати проследете со дневна, или ноќна крема.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed