Отстранувач на шминка | 2 in 1 Miccellar | 100 ml


Цена:
ден 580

Description

Мицеларна вода 2 во 1 нежно и темелно ја чисти вашата кожа и трепките без да остави трага од шминка.

Формулата на водена база ја отстранува шминката без да остави никакви остатоци благодарение на нејзината ефикасна мицеларна технологија.

Формулата на база на масла е особено нежна и добра за вашата кожа.

Со органскиот сок од алое вера и органскиот екстракт од краставица, формулата на оваа мицеларна вода освежува и навлажнува.

 Добро протресете пред употреба.

Нанесете мала количина од 2 фазната мицеларна вода на памучна вата или козметичка крпа и нежно избришете ги очните капаци и трепките додека шминката целосно не се отстрани.

Исплакнете со вода по потреба.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed