Отстранувач на шминка за околу очи | Soft | 100 ml


Цена:
ден 530

Description

Нежниот отстранувач на шминка за околу очи со својата особено блага и пријатна формула деликатно ја отстранува шминката од очите од вашата кожа и трепките без да остави никакви остатоци.

Формулата со органски сок од алое вера и органски екстракт од волчиј трн е особено погодна за чувствителна кожа и ја прави вашата кожа да се чувствува мека.

Нанесете мала количина од отстранувачот на шминка за околу очи на памучна вата или козметичка крпа и нежно избришете ги очните капаци и трепките додека шминката целосно не се отстрани.

Исплакнете со вода по потреба.

За особено нежно отстранување, нанесете малку средство за отстранување шминка на влажна памучна вата.

Поставете ја ватата на окото, нежно притискајќи и по околу 3 секунди, отстранете ја шминката од очите со едно бришење.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed