Органско песто од домати | La Selva | 180 gr


Цена:
ден 340

Description

Вкусно органско песто на база на домати, босилек, кромид и екстра девствено маслиново масло.
Употребата на суви домати ја подобрува аромата на овој едноставен рецепт.
Одличен за на тост леб како предјадење, за зачинување на тестенини и за ослободување на вашата фантазија во кујната.
Вегански производ.
Состав:
Сушени домати 44%, екстра девствено маслиново масло 23%, домат 16%, босилек, кромид, вински оцет, морска сол.
Складирање:
Откако ќе се отвори, чувајте во фрижидер и конзумирајте во рок од неколку дена.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed