Органско безглутенско растително кокосово млеко во прав | Dragon Superfoods | 150 gr


Цена:
ден 430

Description

Ова безглутенско растително кокосово млеко во прав од Dragon Superfoods е направено од најквалитетни кокосови ореви од органско потекло.

Неодолива растителна алтернатива на млечните производи, тоа е широко распространето и е сакана состојка во традиционалните јужноамерикански и азиски кујни.

Целосно расплетувајќи ја својата карактеристична арома и вкус на кокос, има потенцијал да збогати различни рецепти.

Особено е погодно при подготовка на десерти, како егзотичен допир на главните јадења и супи, како вегански крем за кафе или само како освежителен пијалок. Благодарение на содржината на маснотии од 60%, дава примамлива густина кога се додава во кафе, смути или супи.

За да добиете освежителен пијалок од кокос - само измешајте со топла вода.

Погодно за вегани.

Вкусна алтернатива на млеко.

60% содржина на масти.

Кето пријателски производ.

Одлична арома.

Совршен допир за супи.

Идеално како додаток во кафе.

Не содржи додаден шеќер.

Органски производ.

Состав:

Органско кокосово млеко во прав (75,4%), органски малтодекстрин.

Складирање:

Да се ​​чува на ладно и суво место.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed