Органски чоколаден крем од лешници | Jardin Bio | 750 gr


Цена:
ден 580

Description

Чоколадниот намаз со вкус на лешник и чоколадо на Jardin BiO étic, без палмино масло, е вистинско задоволство за гурманите.

Погоден е за веганска и безглутенска исхрана.

Намачкајте го на палачинки од житарици, костен, хељда, сусам, киноа или лешник.

Интензивниот вкус на чоколадо и лешник исто така можете да го комбинирате и со интегрален леб.

Овој намаз ќе ги маѓепса сите вашите оброци.

Состав:

Шеќер од трска, сончогледово масло, чоколадо 16,5% (шеќер од трска, посно какао во прав, какао путер), пире од лешник 10%, обезмастено млеко во прав, брашно од соја, емулгатор: лецитини (соја), екстракт од бурбон ванила.

Производи од органско земјоделство.

55% од вкупните состојки се од земјоделско потекло.

Може да содржи траги од други јаткасти плодови.

Складирање:

По отворање, чувајте на ладно и суво место и консумирајте по можност во рок од еден месец.

Не чувајте во фрижидер.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed