Органски слатко лут намаз од чили пиперки | La Selva | 140 gr


Цена:
ден 380

Description

Вкусна комбинација од чили пиперки, црвени пиперки, кафеав шеќер и зачини.
Комбинацијата на сладост и пикантност има долга традиција во тосканската кујна.
Дава посебен и префинет вкус на јадењата.
Идеален е за придружба на стари, зрели сирења или со печено и варено месо.
Вегански производ.
Состав:
Црвени пиперки 67%, шеќер од трска, чили пиперки 7%, вински оцет, морска сол, ѓумбир.
Складирање:
Откако ќе се отвори, чувајте во фрижидер и конзумирајте во рок од неколку дена.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed