Органски путер од ф'стаци | Bettr | 250 gr


Цена:
ден 1,600

Description

Органскиот путер од ф'стаци на Bett'r содржи 100% совршено печени и ситно мелени јатки од ф'стаци.

Има кремаста, нежна текстура и богат вкус.

Можете да уживате во мазниот јаткаст путер нанесен на крекери, парчиња леб и оризови галети.

Зошто да не и на сладолед?

Комбинациите се бескрајни, се што ви треба е тегла неодолив Bett’r путер и малку имагинација.

Ф'стаците се светски познати јаткасти плодови.

Исклучително се богати со здрави масти, протеини, витамини и минерали.

Други значајни компоненти во нивниот состав се антиоксидансите и диеталните влакна.

Мала количина од плодот му дава голема доза на енергија на телото.

Органски производ.

Не содржи додадени масти.

Богат извор на масти.

Богат извор на протеини.

Богат извор на минерали и витамини.

 

Можеби би ве интересирало

Recently viewed