Органски путер од бадем | Harmonica | 250 gr


Цена:
ден 705

Description

Путерот од бадем HARMONICA е со богат путерест вкус на јаткасто овошје.

Тоа го прави да биде одлична состојка за сирови или печени десерти и бонбони, како и за сите видови печени јадења, салати или пак оброци за појадок.

Може да го намачкате на тост лепче или да го јадете директно од тегла.

Измешајте го со мед и какао и ќе добиете совршено домашно чоколадо.

Органски сертифициран производ.

Без глутен.

Без ГМО.

Веганско потекло.

Начин на подготовка:

Органските бадеми ги печеме, чекаме да се изладат и потоа добро ги мелеме.

Состав:

100% бугарски бадеми од органски сертифицирани фарми.

Богати со незаситени масти, омега 3 масни киселини, како и растителни протеини.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed