Органски прав од сушени акаи бобинки | Dragon Superfoods | 75 gr


Цена:
ден 770

Description

Правот од сушени Акаи бобинки од Dragon Superfoods се добива преку процес на сушење со замрзнување, кој ги зачувува хранливите материи на производот и вкусот на свежо овошје.

Познат како извор на природни антиоксиданси и витамин Ц, правот од Акаи бобинки може да го збогати вашето утринско смути и е одличен додаток во вашата секојдневна исхрана.

Содржи витамин Ц.

Содржи антиоксиданси.

Сиров производ.

- 100% органски производ.

Препорачана употреба:

2-3 лажички (10-15 g.) по порција.

Состав:

100% Органски Акаи бобинки во прав.

Складирање:

Да се ​​чува на ладно и суво место.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed