Органски прав од сушена ацерола | Dragon Superfoods | 75 gr


Цена:
ден 880

Description

Органскиот прав од сушена Ацерола од Dragon Superfoods кој е богат со природен витамин Ц е направен преку процес на сушење со замрзнување кој ја отстранува влажноста, но го задржува вкусот на свежото овошје и неговите корисни хранливи материи.

Направен е од тропските плодови на растението Ацерола, кои се многу ценети поради нивната богата содржина на витамин Ц и совршено се вклопува во шејкови, смути, јогурти и рецепти за десерти.

За да ја зачувате содржината на витамин Ц, не ја загревајте ацеролата во прав.

Богат со природен витамин Ц.

Го поддржува имунолошкиот систем.

Во форма на прав за лесна употреба.

Сиров производ.

100% органски производ

Препорачана употреба:

1 лажичка (5-10 g.) на ден.

Состав:

100% Органска ацерола во прав.

Складирање:

Да се ​​чува на ладно и суво место.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed