Органски печени бадеми со француска морска сол | Bettr | 200 gr


Цена:
ден 540

Description

Уживајте во органските бадеми од Bett’r, нежно зачинети со француска морска сол со помош на специјална технологија и печени до совршена крцкавост.

Ако барате јаткасто овошје за да добиете добра количина на протеини, бадемите се вашето решение.

Исто така тие се богат извор на витамин Е, кој има витално значење во заштита на срцето и се бори со слободните радикали во телото.

Јадете ги после тренинг, на појадок или секогаш кога ќе почувствувате дека ви е потребно нешто солено и вкусно.

Органско потекло.

Не содржат адитиви.

Не содржат глутен.

Богат извор на протеини и витамин Е.

Состав:

Бадеми (99%), француска морска сол (1%).

Може да содржи траги од сусам, кикирики и други јаткасти плодови.

Складирање:

Да се чува на суво, ладно и темно место.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed