Органски намаз од јагоди и индиски ореви без додаден шеќер | Bettr | 250 gr


Цена:
ден 495

Description

Почувствувајте го вкусот на летото со намазот од јагода и индиски орев од Bett'r.
Можете да го јадете со вашите омилени палачинки, намачкан на парче леб, крекери или житарици, а зошто да не и директно од тегла?
Неговиот вкус е неодолив, со совршено кремаста текстурата и со примамлива арома на јагода.

Новиот намаз од јагоди и индиски орев на Bett'r е долгоочекуваниот производ во нивната линија на намази без додаден шеќер.

Неговиот рецепт им се базира на индиски ореви и кокосово масло, а сладоста доаѓа од урмите во прав и засладувачот еритритол.

Кремастата текстура и примамливиот вкус на јагода се одлично решение во моментите на глад  ова се само дел од придобивките што се однесуваат на намазот од јагоди без додаден шеќер.

Органскиот намаз од јагоди и индиски ореви без додаден шеќер е:

Органски производ.

Погоден за вегани.

Не содржи палмино масло.

Не содржи додаден шеќер.

Состав:

Печен индиски орев, урма во прав, кокосово масло, еритритол, какао путер, кокосово брашно, цвекло во прав, емулгатор сончогледов лецитин, јагода во прав, природен вкус на јагода.

Содржи природни шеќери.

Може да содржи траги од сусам, кикирики и други јаткасти плодови.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed