Органски кремаст путер од кикирики | Jardin Bio | 500 gr


Цена:
ден 475

Description

Откријте го неповторливиот вкус на путерот од кикирики во овој 100% органски кремаст путер од кикирики, без додаток на сол, шеќер или палмино масло.

Овој чист путер од кикирики може да го нанесете на тост лепчиња за вкусен оброк, или да ви послужи за подготовка на вкусни слатки и солени јадења како познатото Африканско мафе.

Без додаден шеќер или сол.

Без палмино масло.

Содржи природни шеќери.

Состав:

Кикирики од органско земјоделство.

Складирање:

По отворање, чувајте на ладно место и консумирајте по можност во рок од еден месец.

Сосема природно е подигнување на масло на површината под капакот од теглата.

Измешајте пред употреба.

 

 

Можеби би ве интересирало

Recently viewed