Органски какао путер | Dragon Superfoods | 300 ml


Цена:
ден 600

Description

Органскиот какао путер на Dragon Superfoodsе омилен поради неговиот карактеристичен чоколаден мирис и кадифена текстура.

Добиен од висококвалитетни зрна какао, овој путер претставува нерафинирано растително масло, кое најчесто се користи за подготовка на торти, колачи и бисквити.

Има примена и во козметички цели, правејќи ја вашата кожа исклучително мека, додека истовремено овозможува длабоко хранење и хидратација на кожата.

Нерафинирано растително масло.

Се добива од висококвалитетно какао.

Се користи за подготовка на десерти и колачи.

Претставува природен производ за нега на кожата.

Идеален избор за постигнување на чоколаден тен во лето.

Сиров производ.

Кето-пријателски производ.

100% органски производ.

Препорачана употреба:

Пред употреба се топи во сад со вода на ниска температура.

Состав:

100% Органски путер од какао.

Складирање:

Да се ​​чува на ладно, суво и темно место на собна температура.

Хранливи вредности на 100 ml:

Енергија: 3663 kJ/891 kcal.

Масти: 99 g.

Од кои заситени: 60 g.

Јаглехидрати: 0 g.

Од кои шеќери: 0 g.

Растителни влакна: 0 g.

Протеини: 0 g.

Сол: 0 g.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed