Органски зрна од чоколадо без додадени шеќери | Bettr | 200 gr


Цена:
ден 405

Description

Органските зрна од чоколадо од Bett’r имаат богат вкус на какао и лесна сладост.

Интензивната арома и вкусот на висококвалитетното какао совршено се балансираат со лешниците и деликатната сладост на еритритолот.

Овие зрна од чоколадо се без додаден шеќер, без производи од животинско потекло и се погодни за вегански и вегетаријански рецепти.

Тие се убав и вкусен додаток за вашиот десерт.

Состав:

Какао маса (40,5%), лешник, засладувач  еритритол (15%), какао путер (11%), кокосов крем, кокосово брашно, емулгатор: лецитин од сончоглед.

Може да содржи траги од сусам, кикирики и други јаткасти плодови.

Складирање:

Да се ​​чува на ладно, суво и темно место.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed