Органски бразилски ореви | Smart Organic | 150 gr


Цена:
ден 480

Description

Бразилските ореви се нутритивни моќници, обезбедувајќи здрави масти, антиоксиданси, витамини и минерали.

Тие се особено богати со селен, минерал со моќни антиоксидантни својства.

Јадењето бразилски ореви може да го намали воспалението, да ја поддржи функцијата на мозокот и да ја подобри функцијата на тироидната жлезда и здравјето на срцето.

За да избегнете консумирање премногу селен, ограничете го внесот на еден до три бразилски ореви дневно.

Препорачана употреба:

Додадете бразилски ореви во вашиот појадок или конзумирајте ги како ужина.

Состав:

Бразилски ореви.

Складирање:

Да се ​​чува на ладно и суво место.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed