Органски безглутенски 70% шејк супер мешавина | Dragon Superfoods | 500 gr


Цена:
ден 1,135

Description

Овој органски безглутенски протеински супер микс шејк содржи 70% целосен растителен протеин со комплекс од сите есенцијални аминокиселини.

Има природен и јаткаст вкус.

Протеинскиот шејк е мешавина од органски растителни протеини: протеин од ориз, протеин од грашок, протеин од коноп и протеин од бадем.

Содржи 70% вегански целосен протеин.

Шејкот ги содржи сите есенцијални амино киселини, кои го прават да биде совршен суплемент за спортисти, вегани и вегетаријанци.

Производот не содржи глутен, соја, млечни производи, казеин и е речиси готов вкусен протеински пијалок кој ви заштедува време за подготовка. 

Само додадете го во кое било млеко/растителен пијалок за да добиете протеински шејк со природен вкус на јаткасто овошје.

Сите состојки се органски и природни, не содржи вештачки ароми и засладувачи.

Содржи 70% целосни протеини.

Протеин од растително потекло.

Комплекс на сите есенцијални амино киселини.

Не содржи млечни производи и казеин.

Не содржи додаден шеќер и засладувачи.

Не содржи вештачки ароми.

Сиров производ.

Не содржи глутен.

Вегански производ.

100% органски производ.

Препорачана употреба:

2 лажици по сервирање (30 g).

Состав:

Протеин од ориз, протеин од грашок 30%, протеин од коноп, протеин од бадем 15%.

Складирање:

Да се ​​чува на ладно и суво место.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed