Органски безглутенски 50% протеински шејк од јагода и кокос | Dragon Superfoods | 450 gr


Цена:
ден 1,135

Description

Овој органски безглутенски протеинскиот шејк од јагода и кокос е вкусен протеински пијалок кој содржи 50% целосен растителен протеин и комплекс од сите есенцијални амино киселини.

Протеинскиот шејк е мешавина од органски растителни протеини: протеин од бадем, протеин од ориз, протеин од грашок, засладен со еритритол и ароматизиран со органски јагоди во прав и кокосово млеко во прав.

Шејкот ги содржи сите есенцијални амино киселини кои го прават да биде совршен суплемент за спортисти, вегани и вегетаријанци.

Производот не содржи глутен, соја и млечни производи и е речиси готов вкусен протеински пијалок кој ви заштедува време за подготовка.

Само додадете го во кое било млеко/растителен пијалок за да добиете протеински шејк со одличен вкус и убава арома на јагода со кокос.

Сите состојки се органски и природни, нема вештачки ароми и засладувачи.

Содржи 50% целосен протеин.

Протеин од растително потекло.

Комплекс од сите есенцијални амино киселини.

Не содржи млечни производи и казеин.

Засладен со еритритол.

Не содржи вештачки ароми.

Сиров производ.

Не содржи глутен.

Погоден за вегани.

100% органски производ.

Препорачана употреба:

2 лажици по сервирање (30 g).

Состав:

Протеин од бадем 32%, протеин од ориз 22%, протеин од грашок 22%, јагода во прав 8%, кокосово млеко 8%, еритритол 8%.

Складирање:

Да се ​​чува на ладно, темно и суво место.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed