Органски безглутенски печени ф'стаци со француска морска сол | Bettr | 150 gr


Цена:
ден 560

Description

Уживајте во органските безглутенски ф'стаци од Bett'r, нежно зачинети со француска морска сол со помош на специјална технологија и печени до совршена крцкавост.

Ф'стаците се навистина примамлива комбинација помеѓу здравото и вкусното.

Покрај својот неповторлив вкус, ф'стаците содржат масни киселини и вредни елементи во трагови како што се магнезиум, калциум, бакар и железо.

Уживајте во квалитетот и богатиот вкус на печените органски ф'стаци.

Органско потекло.

Не содржат адитиви.

Не содржат глутен.

Богат извор на протеини и минерали.

Состав:

Ф'стаци (99%), француска морска сол (1%).

Може да содржат траги од сусам, кикирики и други јаткасти плодови

Состав:

Складирање на суво, ладно и темно место.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed