Органски безглутенски печени индиски ореви со француска морска сол | Bettr | 200 gr


Цена:
ден 490

Description

Уживајте во органските индиски ореви од Bett’r, нежно зачинети со француска морска сол со помош на специјална технологија и печени до совршена крцкавост. Благодарение на својот неодолив вкус, овие печени индиски ореви ќе ги освојат вашите сетила и ќе остават трага во вашиот ум.

Уживајте во нив при првиот знак на глад.

Органско потекло.

Не содржат адитиви.

Не содржат глутен.

Богат извор на магнезиум и бакар.

Состав:

Индиски ореви (99%), француска морска сол (1%).

Може да содржат траги од сусам, кикирики и други јаткасти плодови.

Складирање:

Да се чува на суво, ладно и темно место.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed