Органски безглутенски каму каму во прав | Dragon Superfoods | 100 gr


Цена:
ден 920

Description

Каму-Каму бобинките се мали плодови со свеж, киселкаст вкус.

Каму-Каму (Myrciaria dibia) е нискорастечка грмушка која расте во амазонските дождовни шуми во Перу и Бразил.

Произведува плод во форма на цреша или грозје, со светло-портокалова до виолетово-црвена боја и со жолта пулпа.

Правот од органски безглутенски Каму-Каму бобинки од Dragon Superfoods е многу лесен за употреба и е погоден за комбинирање со свеж овошен сок или како додаток во смути.

Природна содржина на витамин Ц.

Во форма на прав.

Сиров производ.

Не содржат глутен.

100% органски производ.

Препорачана употреба:

1-2 лажички (5-10 g.) по сервирање.

Состав: 100% Органски Каму-Каму бобинки во прав.

Складирање: Да се ​​чува на ладно, суво и темно место.

Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1550 kJ/367kcal.

Масти: 3,9 g.

Од кои заситени: 1,4 g.

Јаглехидрати: 72 g.

Од кои шеќери: 3,1 g.

Растителни влакна: 7,9 g.

Протеини: 7,2 g.

Сол: 0 g.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed