Органска спирулина во прав | Dragon Superfoods | 200 gr


Цена:
ден 510

Description

Спирулината е лесно сварлива алга, која природно содржи железо. Органската спирулина во прав од Dragon Superfoods се одгледува во филтрирана природна вода под строга контрола, зачувувајќи го својот најдобар квалитет и хранливи материи.

Спирулината се суши и ситно се меле и се одликува со специфичен мирис и вкус.

Додадете ја во вашето секојдневно зелено смути.

Содржи железо.

Содржи витамини и минерали.

Содржи вегански протеин.

Лесна за консумација.

Сиров производ.

Не содржи глутен.

100% органски производ.

Препорачана употреба:

1-2 лажички (5-10 g.) на ден.

Состав:

100% Органска спирулина во прав.

Содржи природни сулфити.

Складирање:

Да се ​​чува на ладно и суво место.

Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1607 kJ/381 kcal.

Масти: 8,2 g.

Од кои заситени: 1,1 g.

Јаглехидрати: 12 g.

Од кои шеќери: 3 g.

Растителни влакна: 6 g.

Протеини: 62 g.

Сол: 0,57 g.

Железо: 85 mg.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed