Органска сина спирулина во прав | Dragon Superfoods | 75 gr


Цена:
ден 2,520

Description

Органската сина спирулина во прав од Dragon Superfoods е добро позната сино-зелена алга спирулина (Spirulina platensis) која се одгледува во филтрирана природна вода и ги содржи сите хранливи материи од алгите.

Како резултат на тоа, се добива природен пигмент на храна, фикоцијанин.

Извлечена од квалитетна органска суровина, ги зачувува хранливите придобивки на спирулината.

Има многу поблаг вкус и арома од типичните алгите.

Карактеристичната длабока сина боја и недостатокот на силен вкус ја прават сината спирулина погодна за десерти.

100% органски производ

Има благ вкус и арома.

Содржи витамини и минерали.

Вегански протеин.

Сиров производ.

Не содржи глутен.

Состав:

100% Сина спирулина во прав - екстракт од фикоцијанин.

Од органско земјоделство.

Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1457 kJ/343 kcal.

Масти: < 0,1 g

Од кои заситени: 0 g.

Јаглехидрати: 46 g.

Од кои шеќери: 0 g.

Растителни влакна: 3,6 g.

Протеини: 38 g.

Сол: 2,63 g.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed