Органска мешавина од зачини | BBQ Veggie California | 45 gr


Цена:
ден 675

Description

Бидејќи зеленчукот е исто така интегрален дел од скарата, ние развивме специјална мешавина од билки и зачини за тоа.

Рузмарин, мајоран и мајчина душица ги оживуваат аромите на зеленчукот.

Лавандата додава цветно-овошна нота а шеќерот од кокосов цвет ја продлабочува целата мешавина со суптилна блажина.

Препорачуваме Veggie California особено со компири, тиквички и модар патлиџан, но одлично оди со речиси секој зеленчук.

Дополнително на зачинувањето зеленчук, Veggie California може да се користи и за да се направи одличен путер со билки.

Инструкции и дозирање:

Помешајте 1 супена лажица од зачинот со 3 супени лажици маслиново масло и маринирајте го зеленчукот.

Исто така идеален за павлака со билки. Soul-Spice тегличката е доволна за 3-5кг од зеленчук, во зависност од дозирањето.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed