Органска индиска леќа со кари и кокос | Jardin Bio | 680 gr


Цена:
ден 380

Description

Органска леќа зготвена со зеленчук, кокосово млеко и зачинета со допир на кари, за вкусен индиски рецепт богат со протеини.

Подготвено и спакувано во нашата конзервирана фабрика на Југозападна Франција.

Без додадени вкусови.

Состав:

Вода, натопена сува леќа 29%, моркови на парчиња 11%, кокосово млеко 8% (екстракт од кокос, вода), кромид на парчиња, двојна доматна паста, екстра девствено маслиново масло, морска сол, кари микс во прав (зачини, кромид, лук, сол), пире од лук, куркума.

Складирање:

По отворање, чувајте на ладно место и консумирајте во брз рок.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed