Органска безглутенска мешавина од омега 3 | Dragon Superfoods | 200 gr


Цена:
ден 450

Description

Оваа органска безглутенска мешавина од Dragon Superfoods е вкусна мешавина од супер семиња кои природно се богати со Омега 3 масни киселини. Комбинацијата од мелена чиа, лен и излупени семиња од коноп и даваат лесен и пријатен, јаткаст вкус на мешавината.

Мешавината со Омега 3 масни киселини е погодна како додаток во смути или за нанесување во салати.

Богата со Омега 3 масни киселини.

Го поддржува кардиоваскуларниот систем.

Корисна за здравјето на кожата.

Погодна за вегани.

Сиров производ.

100% органски производ.

Препорачана употреба:

2 супени лажици (15 g) дневно.

Состав:

Семе од лен* (55%), семе од коноп (30%), протеин чиа (Salvia hispanica) (15%).

Складирање:

Да се ​​чува на ладно, темно и суво место.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed