Нокен пилинг серум за зрела безживотна кожа | Time Miracle Sleep & Peel | 30 ml


Цена:
ден 2,610

Description

Овој длабоко-подмладувачки, ултра-рафиниран серум делува да ги намали знаците на стареење и замор додека спиете.

Нежно ексфолирачката лактобионична киселина и водата од северна бреза која стимулира закрепнување, обезбедуваат напредна нега преку ноќ за да видно го осветлат, подобрат тенот на кожата и помагаат во корекција на брчки.

Софистицираната формула открива помазна и пополна кожа на изглед после само една ноќ.

Континуирана употреба дава подобрување во текстура на кожата, цврстина и тен, помагајќи да се минимизира појавата на темни дамки и видливи знаци на стареење.

Погоден за сите типови на кожа, особено возрасна/зрела, уморна и слаба кожа.

76% состојки од органско потекло

99% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife

Нанесете на чиста кожа пред спиење.

Избегнувајте користење на други производи за нега на кожа најмалку еден час.

Користете 3 пати неделно, или како интензивен 30 дневен курс 2-3 пати годишно.

Избегнувајте директно изложување на сонце за време на и после курсот.

Користете крема за сончање.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed