Монитор | ASUS | 27" TUF Gaming VG27AQL1A

Попуст 26%

Цена:
ден 16,999 ден 22,999

Description

 • Големина на панелот (инчи): 27
 • Сооднос: 16:9
 • Површина за гледање на екранот (В x V): 596,74 x 335,66 mm
 • Површина на екранот: не-отсјај
 • Тип на позадинско осветлување: LED
 • Тип на панел: IPS
 • Агол на гледање (CR≧10, H/V): 178°/ 178°
 • Терен на пиксели: 0,233 мм
 • Резолуција: 2560x1440
 • Простор во боја (sRGB): 130%
 • Простор во боја (DCI-P3): 96%
 • Осветленост (HDR, врв) : 400 cd/㎡
 • Осветленост (тип.): 350cd/㎡
 • Сооднос на контраст (тип.) : 1000:1
 • Бои на екранот: 1073,7 M (10 битни)
 • Време на одговор: 1ms MPRT
 • Стапка на освежување (макс): 170 Hz
 • Поддршка за HDR (висок динамички опсег): HDR10
 • Без треперење: Да

Можеби би ве интересирало

Recently viewed