Монитор | ASUS | 27" TUF Gaming VG279QL1A HDR

Попуст 7%

Цена:
ден 13,999 ден 14,999

Description

 • Големина на панелот (инчи): 27
 • Сооднос: 16:9
 • Површина за гледање на екранот (В x V): 597,888 x 336,312 mm
 • Површина на екранот: не-отсјај
 • Тип на позадинско осветлување: LED
 • Тип на панел: IPS
 • Агол на гледање (CR≧10, H/V): 178°/ 178°
 • Терен на пиксели: 0,311 мм
 • Резолуција: 1920x1080
 • Осветленост (тип.): 350cd/㎡
 • Сооднос на контраст (тип.) : 1000:1
 • Бои на екранот: 16,7 М
 • Време на одговор: 1ms MPRT
 • Стапка на освежување (макс): 165 Hz
 • Поддршка за HDR (висок динамички опсег): HDR10
 • Без треперење: Да

Можеби би ве интересирало

Recently viewed