Масло за зрела кожа | Superseed Age Recovery | 30 ml


Цена:
ден 3,685

Description

Додадете неколку капки во вашиот производ за хидратација, или користете го самостојно наутро и навечер.

Маслата од домат, боровинка, семе од морков, брусница, малина и јагода се полни со каротин и ја намалуваат соларната штета, реактивирајќи го регенеративниот ритам на кожата.

Високо биоактивни анитоксиданти од семе од црна рибизла, кантарион и масло од волчји трн ги заштитуваат кожните клетки од надворешен стрес, додека маслото од шипинка ја обезбедува мегадозата на Про-ретинол А од природата, познат агенс за против стареење.

Овие скапоцени арктички бобоинки и масла од семе од црвени зеленчуци ги намаалуваат знаците на фото стареење, линии и брчки.

Посебно корисен за зрела и уморна кожа, линии и брчки, дамки од старост, белези, сува кожа и кревка кожа.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed