Крем пудра | Orange Beige N13 | 9 gr


Цена:
ден 2,185

Description

Камената стик пудра со висока дефиниција од COULEUR CARAMEL обезбедува совршена комбинација на висока покриеност, изедначена и мазна нијанса на кожата и лесен, прашкаст финиш.
Погоден е за сите типови кожа и ја храни со органски шеа путер и органски масла добиени од сладок бадем и баобаб.
Кожата е снабдена со влажност и благодарение на вклучувањето на витамините А, Е и Ф, го храни и заштитува тенот.
Висока покриеност.
Го измазнува и балансира тенот.
Компактен формат.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed