Крема за околу очи за затегнување на зрела кожа | Sublimactive | 15 ml


Цена:
ден 1,585

Description

Оваа крема е формулирана за затегнување на чувствителната област околу контурите на очите и видливо ги намалува темните кругови и отокот.

Го зајакнува сјајот и ја зацврстува кожата, овозможувајќи повторно згуснување, осветлување и ублажување на ослабената зрела кожа.

Формулирана со 25% регенерирачка термална вода, неговата формула е збогатена со Neodens со екстракт од божур, активатор на сјај и со анти-стареечки Dens'Eyes.

Од ден на ден, изгледот на лицето се осветлува и го наоѓа својот природен сјај, полн со виталност.

Без алкохол, без силикон и без мирис.

Тестирано под дерматолошка и офталмолошка контрола.

Вегански производ.

99% од вкупните состојки се од природно потекло.

44% од вкупните состојки се од органско земјоделство.

Начин на употреба:

Нанесете на контурите на очите на претходно исчистена кожа.

Нежно тапкајте на кожата.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed