Коректор за лице | Concealer 10 | Honey | 5.5 ml


Цена:
ден 795

Description

Природна и иновативна шминка

Пријатната формула на природниот коректор со комплексна активна состојка Q10 и внимателно одбрани, висококвалитетни органски состојки како органски екстракт од корен од сладунец и органски шеа путер ги крие сенките под очите и црвенилото.

Ова прави да изгледате посвежо и побудно, додека чувствителната кожа се навлажнува за да ја врати нејзината природна еластичност.

  • Достапен во две бои.
  • Лесна до средна покриеност.
  • Дерматолошки тестирано.

 

НАЧИН НА УПОТРЕБА: Нанесете го коректорот на внатрешниот агол на окото и под очите. Нежно масирајте со врвовите на прстите.

Можеби би ве интересирало

Recently viewed