Звучник | JBL | PartyBox 710


Цена:
ден 51,990

Description

Причинителот за секоја голема забава.
PartyBox 710 е отпорен на водени капки и е способен да го трансформира вашиот следен настан во вистинска забава, концерт или ноќен клуб.Своето уникатно и колоритно светлосно шоу го синхронизира со JBL Original Pro Sound. Минималистичките контроли на горниот панел и апликацијата PartyBox ви дозволуваат да креирате музичко и визуелно искуство кое досега не сте го искусиле. Со лесната рачка и робусните тркала можете да ја движите забавата со вас.

Технички спецификации

  • Димензија на драјвери: 2 x 116mm (8”) на вуфер, 2 x 70 mm (2.75”) на високотонец
  • Излезна моќност: 800W RMS
  • Фреквентен опсег: 35Hz – 20KHz (-6dB)
  • Сооднос сигнал-шум: > 80dB
  • Тип на кабел: AC кабел за напојување со прав агол
  • Должина на кабел: 2,0 m
  • USB формат на датотека: .mp3, .wma, .wav
  • Bluetooth® верзија: 5.1

Можеби би ве интересирало

Recently viewed