Звучник | JBL | PartyBox 310


Цена:
ден 39,990

Description

Неверојатен JBL звук со блескаво светлосно шоу.
Огромниот звук, блескавите светла и неверојатната моќ го издвојуваат овој звучник од толпата. JBL PartyBox 310 е лесно пренослив и е отпорен на водени капки. Пуштете ги вашите омилени плејлисти каде било, од домашни собиранки до забави на плажа. Додадете ги 240 ватните забави со JBL Pro Sound и синхронизираното светло на ритамот. Приклучете го звучникот во струја и одржувајте ја забавата цела ноќ или тркалајте се до камперскиот оган и искористете ја предноста од импресивното времетраење на батеријата од 18 часа.

Технички спецификации

  • Димензија на драјвери: 2 x 176mm на вуфер, 2 x 65 mm на високотонец
  • Излезна моќност: 240W RMS
  • Фреквентен опсег: 45Hz – 20KHz (-6dB)
  • Сооднос сигнал-шум: > 80dB
  • Тип на батерија: Li-ion 72 Wh
  • Време на полнење на батеријата: 3,5 часа
  • Времетраење на батерија: до 18 часа
  • USB формат на датотека: .mp3, .wma, .wav
  • Bluetooth® верзија: 5.1

Можеби би ве интересирало

Recently viewed